úterý 10. června 2014

Povinná četba pro mládež na letošní prázdniny


ZHOUBNÉ HOUBY
autor: Radomír Socha
Jonáš s Adélkou tráví letní prázdniny u babičky a děti na venkově. Děda je 
velký znalec hub a laskavým vyprávěním učí děti rozpoznat jednotlivé druhy hub. Každý příběh má na svém konci hádanku, básničku. Kniha je plná kreseb jednotlivých hub. 
V nakladatelství Portál již vyšly podobné knihy Mizící hmyzíci nebo Rybí sliby, Zákeřné keře. 

(NE)OBYČEJNÝ KLUK
autorka: R.J. Palacio
August je (ne)obyčejný kluk. Má starší ségru Viu, psa, milující rodiče, báječnou rodinu, má rád Hvězdné války. August se narodil s deformovaným obličejem (sám sebe popisuje jako špatně namalovaný surealistický obraz šíleného malíře). August jde poprvé do školy. Doposud se učil doma s mámou. A teď nastupuje do 5. třídy. Musí čelit mnoha předsudkům, nástrahám.
Celým příběhem, který vypráví sám August, jeho sestra Vii a kamarádi, prostupuje laskavý, milý humor.
Mimochodem: autorka knihy R.J. Palacio se živí jako grafička, tato kniha je její prvotinou. A báječnou!
PŘÍŠERNÉ PŘÍBĚHY STRÝCE MONTAGUEA
autor: Chris Priestley
Tak trochu horrorový příběh o malém Edgardovi a jeho strýci, který žije osaměle v ponurém starém domě v hlubokém lese. Kde vzal strýček Montaguer všechny ty podivné předměty, které hrají hlavní roli v jeho příbězích?
Knížku ilustroval David Roberts.
TOBIÁŠ LOLNESS
autor: Timothée de Fombelle
Dobrodružná knížka o klukovi ze stromového národu, který měří jen o něco víc než jeden milimetr. Žije na obrovském stromě, obklopen lesy lišejníků, údolí kůry.Jeho otec je považován za geniálního vědce, který odmítne vydat svůj
tajemný a nebezpečný vynález pro přežití stromu. A tak se celá rodina vydá pryč. A Tobiáš musí utéct do země trávového lidu.
Kniha je o lidské statečnosti, křehkosti.


Příště: Povinná četba pro dospělé na dovolenou.

Pro Magrátablog Linda

1 komentář:

  1. Neobyčejného kluka právě dočítám, mohu jen doporučit pro malé i velké. Děckám ve škole se taky moc líbí. Ale Podivuhodné příhody... tedy úspěch neměly, žákům se to vůbec nelíbilo. U holek teď u nás frčí Tereza od L. Špačka, konkrétně u páťaček. Přeji hezký, i když příliš teplý týden:-)

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...